1-2 czerwca 2022 r., Cukrownia Żnin
Prezes Zarządu, Fluor S.A.
Po ukończeniu studiów w roku 1985 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Mechanicznym, rozpoczął pracę na stanowisku inżyniera ds. orurowania w Biurze Projektów i Realizacji Inwestycji "Prosynchem" (obecnie Fluor S.A.). Następnie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej będąc inżynierem prowadzącym branżę oraz kierownikiem projektów. Swoje ponad 35-cioletnie doświadczenie zawodowe zdobył poprzez zaangażowanie w projekty petrochemiczne, rafineryjne, energetyczne i chemiczne. Wiedzę z zakresu kierowania dużymi zespołami pozyskał między innymi w czasie oddelegowań do pracy w biurach korporacji Fluor w USA, Holandii i Wielkiej Brytanii oraz zarządzając zespołem w Gliwicach przy realizacji projektów wykonywanych między kilkoma biurami Fluor. Zainteresowania: bazy danych, rower, turystyka.
Prezes Zarządu, Enel X Polska Sp. z o.o.
Od lat aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego rynku energii. Szczególnym obszarem jego kompetencji jest aktywnie działanie na rzecz uczestnictwa odbiorców w rynkach energii i usług systemowych oraz rozwoju źródeł odnawialnych. Ekspert Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze energetycznym, m.in. w STOEN SA, ABB, Alpiq Energy SE, Enel X.
Bierze aktywny udział w promowaniu i wdrażaniu w Polsce usług Demand Side Response od 2013 roku, od 2017 roku kieruje działalnością w Polsce Enel X, spółki globalnej grupy energetycznej Enel, największego na świecie agregatora DSR (usług redukcji zapotrzebowania przy deficytach mocy)
Prezes Zarządu, PROZAP Sp. z o.o.
Tytuł doktora uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych (Informatyka i Ekonometria) oraz Wydziału Zarządzania. Ukończył studia Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz ISCTE Business School w Lizbonie. Uczestnik międzynarodowego programu edukacyjnego w Katholieke Universiteit Leuven w Belgii.
Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych ukierunkowanych na wzrost wartości przedsiębiorstwa, restrukturyzacji i zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami, projektami inwestycyjnymi oraz M&A, a także doskonałą znajomość specyfiki sektora energetycznego oraz zasad działania rynków energii i gazu. Potwierdzone w praktyce zdolności przywódcze oraz umiejętność kierowania zespołami w otoczeniu międzynarodowym.
Prezes Zarządu, Synthos S.A.
Absolwent Technikum Chemicznego w Gliwicach i Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
W latach 1984 – 2006 pracował w POCH S.A. zaczynając od stanowiska aparatowego. W 1999 został kierownikiem odpowiedzialnym za sprzedaż grupy produktów dla przemysłu ciężkiego i galwanizerni. Do 2002 roku pracował na stanowisku Kierownika Działu Sprzedaży i Marketingu a następnie został Głównym Inżynierem i Dyrektorem Produkcji. Pełnił również funkcję prokurenta w tej Spółce. Od 2007 roku pracuje w Grupie Kapitałowej Synthos. Zarządzał m.in. Spółkami produkcyjnymi w Polsce i w Czechach oraz bezpośrednio nadzorował największe procesy inwestycyjne.
Prezes Zarządu, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał w 2003 roku w Instytucie Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie. W 2001 roku ukończył studia na kierunku technologia chemiczna na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Finansami i Marketingu tejże uczelni. W 2009 roku uzyskał stopień Master of Business Administration (MBA) University of Illinois at Urbana-Champaign w kooperacji z Politechniką Lubelską. Ponadto ukończył m.in. Professional Development Program – Strategic Business Management na Harvard University Extension School oraz Strategies for Sustainability w Stanford Center for Professional Development na Stanford University.
Od czerwca 2013 roku jest Prezesem Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego – najważniejszej organizacji reprezentującej polski przemysł chemiczny na forum krajowym i międzynarodowym. Izba jest najsilniejszą organizacją reprezentującą branżę chemiczną liczącą ok. 13 tys. przedsiębiorstw i ponad 343 tys. miejsc pracy, która stanowi prawie 19% udziału w polskim przemyśle.
Jest ekspertem sektora chemicznego z ponad 23-letnim stażem pracy na najwyższych stanowiskach menadżerskich, zarządczych oraz w obszarze naukowo-akademickim. Doświadczenie zawodowe budował m.in. w najważniejszych spółkach sektora chemicznego oraz rafineryjno- petrochemicznego w Polsce i Europie Środkowej (m.in. 2004-2006: ORLEN S.A. – Szef Biura Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji, Hurtu i Logistyki; 2010-2013: Anwil S.A. – Członek Zarządu ds. Strategii i Działalności Operacyjnej; 2012-2013: Chemeko sp. z o.o. – Prezes Zarządu; 2009-2010: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. – Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju; 2010: Kemipol sp. z o.o. – Przewodniczący Rady Nadzorczej; 2005: Orlen Unipetrol a.s. – Teamleader Zespołu R&D w ramach przejęcia holdingu; 2011-2013: Spolana s.r.o. – Przewodniczący Rady Nadzorczej).
Przez kilka lat realizował liczne projekty w doradztwie strategicznym m.in. w DGA S.A., AKJ Capital S.A., Instytucie Studiów Energetycznych sp. z o.o. Związany był także naukowo-dydaktycznie z Politechniką Warszawską i w obszarze naukowo-badawczym z Instytutem Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie.
W przeszłości był także członkiem zarządu organizacji Fertilizers Europe w Brukseli, członkiem Advisory Board w World Refining Association oraz ekspertem Zespołów Parlamentarnych ds. Przemysłu Chemicznego.
Od kilkunastu lat reprezentuje interesy krajowego przemysłu chemicznego w kraju i za granicą oraz zasiada w radach licznych krajowych i międzynarodowych organizacji biznesowych i przemysłowych. Od 2016 roku jest członkiem National Association Board (NAB) w Europejskiej Radzie Przemysłu Chemicznego w Brukseli (CEFIC), gdzie reprezentuje interesy 7 krajów w Klastrze Europy Centralnej (Polski, Słowacji, Węgier, Republiki Czeskiej, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji). Od prawie 10 lat zasiada również w Zarządzie i Komitecie Sterującym Europejskiej Grupy Pracodawców Przemysłu Chemicznego w Brukseli (ECEG).
Jest również członkiem Prezydium Komitetu ds. Chemii w Polskiej Akademii Nauk, a także Prezydium Rady i Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej w Krajowej Izbie Gospodarczej, Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Ponadto zasiada w Radach Instytutów Sieci Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie oraz Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.
Członek rad nadzorczych przedsiębiorstw w kraju i zagranicą, w tym m.in. członek rady nadzorczej ORLEN S.A. Ponadto członek rad gospodarczych polskich uczelni technicznych, rad programowych, naukowych i stowarzyszeń branżowych, m.in. wieloletni członek American Chemical Society. Współtwórca patentów związanych z chemią przemysłową, autor licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz wystąpień konferencyjnych.
Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach wyższych z zakresu zarządzania innowacjami. Pracował jako urzędnik administracji publicznej, m.in. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także w takich firmach przemysłowych, jak Zakłady Górniczo-Metalowe Zębiec, H. Cegielski Poznań, ARP E-Vehicles. Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Przewodniczy Radzie Nadzorczej Grupy Azoty Polyolefins S.A. Jest autorem lub współautorem wielu specjalistycznych książek i artykułów publikowanych w czasopismach branżowych.
Wiceprezes, ABB Polska Sp. z o.o.
Pracuje w ABB od 2018 roku. Jako zarządzający sektorami energetyki, wydobycia, chemii i przerobu ropy, odpowiada za sprzedaż, realizację oraz serwis projektów i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, efektywność oraz niezawodność.
Od wielu lat jest związany z branżą energetyczną. W 2018 roku wybrano go członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej na lata 2018-2020. Jest absolwentem Florida Atlantic University oraz Politechniki Warszawskiej. W 2006 uzyskał tytuł MBA na Univeristy of Bradford.
Przewodniczący Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego (Cefic)
Od maja 2018 r. Martin Brudermüller jest Przewodniczącym Rady Dyrektorów Wykonawczych BASF SE.
Brudermüller został członkiem Rady Dyrektorów Wykonawczych w 2006 roku.
Od 2006 do 2015 roku pracował w siedzibie w Hong Kongu i był odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku oraz segment tworzyw sztucznych. Od 2011 roku pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów Wykonawczych BASF SE.
Od maja 2015 r. do stycznia 2021 r. pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych (CTO) w BASF SE.
Brudermüller rozpoczął swoją karierę w BASF w 1988 roku w Laboratorium Amoniaku. Po okresie pracy w B+R Brudermüller zajmował różne stanowiska w grupie BASF: Manager in New Business Development/Marketing Intermediates, Head of Sales Intermediates for Pharma industry at BASF Italia Spa, Milan/Italy, Staff to the Vice Chairman of the Board of Executive Directors, Director Production Fat-Soluble Vitamins Fine Chemicals Operating Division, Senior Vice President of Strategic Planning of BASF Group and President of the Operating Division Functional Polymers..
Brudermüller urodził się w Stuttgarcie w Niemczech w 1961 roku. Od 1980 r. studiował chemię na Uniwersytecie w Karlsruhe w Niemczech, gdzie w 1985 r. uzyskał tytuł magistra. Po uzyskaniu doktoratu w Karlsruhe w 1987 r. odbył staż podoktorski na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w Stanach Zjednoczonych.
• Wpływ bieżącej sytuacji geopolitycznej na biznes.
• Nowe realia – nowe priorytety, czy kontynuacja planów? • Realne miejsce zielonych celów w branży chemicznej. • Rola i wpływ Polskiej Chemii na stabilność gospodarki.• Czym jest zrównoważona produkcja w przemyśle chemicznym? Praktyki firm. Kluczowe elementy: GOZ, EZŁ, EHS.
• Zrównoważone Chemikalia – zmiany rynkowe i regulacyjne. Chemia przyszłości. • Zielone łańcuchy wartości – obszary wpływu i zmiany strategii. • Symbioza gospodarcza – sposobem na lepsze wykorzystanie zasobów?• Działalność branży chemicznej w czasach rosnącej presji regulacyjnej – dzisiaj i jutro. • Polityka środowiskowa UE a przemysł – możliwy kompromis? • Nowe podejście do zasobów, surowców i produktów – w poszukiwaniu metody na GOZ • Odpowiedź Polskiej Chemii na współczesne wyzwania środowiskowe
• Cele i inicjatywy zapisane w Strategii.
• Skala zmian i konsekwencje Strategii dla przemysłu chemicznego. • Ścieżka transformacji Polskiej Chemii - potrzeby i wyzwania.• Sposoby na optymalizację kosztów energii.
• Odnawialne źródła energii – strategiczne rozwiązania, kierunki rozwoju. • Nowoczesne strategie zarządzania energią w przedsiębiorstwie.• Polska Chemia na rzecz środowiska – dwustronne korzyści?
• Miejsce ESG w strategiach biznesowych przemysłu chemicznego. • Firma zrównoważona środowiskowo – czyli jaka? • Wpływ taksonomii UE na finansowanie inwestycji.• Jak skutecznie stymulować inwestycje w przemyśle chemicznym? • Czego potrzebuje branża, aby tworzyć nowe technologie, procesy, inwestycje? • Jak inwestycje mogą wzmocnić konkurencyjność Polskiej Chemii? Inwestycje a sukces branży chemicznej • Rola innowacji w Polskiej Chemii • Poszukiwanie inspiracji na drodze rozwoju Polskiej Chemii
• Dekarbonizacja branży chemicznej
• Pakiet Fit for 55 i jego kluczowe elementy – konsekwencje dla przemysłu chemicznego. • Zielona transformacja przemysłu w dobie zmian gospodarczych i społecznych. • Wpływ reformy systemu handlu uprawnieniami do emisji na konkurencyjność branży chemicznej. • CBAM – czy można wspierać ambicje redukcyjne bez osłabienia konkurencyjności gospodarki?• Rola digitalizacji w dekarbonizacji.
• Cyfrowa transformacja branży chemicznej w praktyce, inteligentna firma. • Nowe modele i możliwości biznesowe a cyfrowa rewolucja (analiza rynków, produktów, kontrahentów, big data, chmura obliczeniowa). • Kompetencje przyszłości – jak uzupełnić lukę kompetencyjną, z jakich narzędzi firmy mogą skorzystać?• Dywersyfikacja źródeł energii w kontekście warunków geopolitycznych i polityki energetyczno-klimatycznej UE.
• Wodór – technologie, rozwiązania, inwestycje i potrzeby. • Małe reaktory modułowe - szansą na czystą energię? • Przyszłe inwestycje – w jakim kierunku zmierzamy?• Sposoby na skuteczną cyberochronę przemysłu
• Najnowsze trendy technologiczne dla bezpieczeństwa procesowego i ochrony pracowników • Jak budować bezpieczeństwo przedsiębiorstw w obliczu nowych wyzwań? • Bariery kompetencyjne w wykorzystywaniu potencjału nowych technologii w bezpieczeństwie• Strategie rozwoju firm w niestabilnych czasach.
• Polska Chemia w warunkach globalnej konkurencji – jak wygrać? • Czy można podążać za trendami i zachować konkurencyjność – na rynku polskim i międzynarodowym? • Najsilniejsze bodźce do zmian: trendy, oczekiwania konsumentów, wymagania regulacyjne.• Znaczenie tworzyw sztucznych dla gospodarki i postępu cywilizacyjnego – tworzywa dla różnych gałęzi przemysłu. • Rola tworzyw sztucznych w dekarbonizacji. • Jak maksymalnie wykorzystać wartość tworzyw? Racjonalne podejście do gospodarki tworzywami. • Ekoprojektowanie produktów i opakowań pod kątem recyklingu.
*Cena dla przedstawicieli Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
SPRZEDAŻ ZAMKNIĘTA
Do ceny należy doliczyć 23% VAT. W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.
*Cena dla uczestników niezrzeszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego
sprzedaż zamknięta
Do ceny należy doliczyć 23% VAT. W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.
Poprzednia edycja Kongresu
Wracamy do formuły stacjonarnej Kongresu, po dwóch latach organizowania tego wydarzenia w formie całodziennego programu telewizji biznesowej, transmitowanego online.
ul. Janickiego 1
88-400 Żnin
10.00 – Rozpoczęcie Kongresu
20.00 – Wieczorne spotkanie na plaży
10.00 – Rozpoczęcie II dnia Kongresu
14.35 – Zakończenie Kongresu
W ramach pakietu konferencyjnego nie zapewniamy noclegu.
Hotel dysponuje pulą pokoi 1 i 2 osobowych w następujących cenach dla uczestników wydarzenia:
– pokój 1-osobowy (cena 310 zł brutto)
– pokój 2-osobowy (cena 400 zł brutto)
Cena zawiera nocleg ze śniadaniem oraz dostęp do bezpłatnego parkingu. Doba hotelowa trwa od 16:00 do 11:00. Liczba pokoi w hotelu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku, gdy zabraknie pokoi w Cukrowni Żnin, rekomendujemy noclegi w następujących obiektach:
– Hotel Martina (ul. Mickiewicza 37, 88-400 Żnin) https://martina.pl/ (oddalony ok. 2,5 km od Cukrowni Żnin)
– Hotel Brzoza (ul. Bydgoska 34, 86-061 Brzoza) http://www.hotelbrzoza.pl/ (oddalony ok. 30 km od Cukrowni Żnin)
Email: recepcja@cukrowniaznin.pl
Tel.: +48 525065750
Tel.: +48 504086545
www: https://www.cukrowniaznin.pl/